אנו רואים את האדם כמכלול. האדם מכיל את שלושת הרבדים המאפיינים אותו.
הרובד הפיזי עוסק בגוף הפיזי ובאיברי הגוף עצמם לדוגמא בעצמות ובשרירים, בעור ובשיער, במערכות עיכול המזון, בלב ובראות, בכבד ובטחול….
הרובד המנטלי העוסק בצד השכלי, המחשבתי של האדם.  הרובד המנטלי של האדם הוא למעשה כלל תפיסת המושגים וההשקפות של אותו אדם והמשפיעים על הדרך בה הוא מפרש את הארועים (המציאות) ועל רגשותיו לאותם האירועים (והרגשות יוצרים את התגובות של אותו אדם ואת תוצאות מעשיו….).
הרובד השלישי הוא הרובד הרוחני, זהו מונח הקשה להסבר היות והבנתו המוחלטת הנה הרוחניות עצמה… כשאנו אומרים “רוחניות” מיד עולה במוחנו תמונה של “אשרם” בהודו או מנזר בודהיסטי בטיבט או בתל אביב, מיד זה נקשר אצל רבים מאיתנו לסוג של אוכלוסיה משכילה, עשירה… ולא בהכרח! “רוחניות היא לכל אדם. אין לה קשר להשכלה או אינטליגנציה. האדם ה”פשוט” ביותר יכול להיות גם הרוחני ביותר. נכון שהבנה עוזרת, אבל רוחניות בכלל לא באה משם. להיפך היא באה מהמקום שבו זונחים את הרציונל, את החשיבה ה”מקובלת” שלנו, ומקבלים שיש משהו אחר”.  מדיטציות, קלפי טארוט, קבלה, תקשור הנם כלים הקשורים למיסטיקה ולא לרוחניות. אפשר לשבת על כרית המדיטציה כול יום בלי שמץ של רוחניות, ואפשר לא לעשות דבר מכל אלה ולהיות רוחני מאד. “אפשר ללמוד קבלה 20 שנה בלי להתקרב אפילו בצעד לרוחניות ואפשר שלא ללמוד קבלה כלל ולא “לפתוח קלפים” ולהגיע לרמות הרוחניות הגבוהות ביותר. מדיטציה, טארוט יכולים לסייע בידנו בחיפוש, בניווט ולא יותר! הרוחניות האמיתית היא בתוכנו ואינה תלויה בכול גורם חיצוני.
ברצוני להשתמש בדוגמא של ד”ר מיכל בן דרור “נניח שבן אדם שותה כוס מים. מה עושה האדם? תשובה: שותה כוס מים. איזו משמעות מייחס האדם לשתיית כוס המים? תשובה: כוס המים אמורה לגרום לאדם להיות יותר בריא וכולי. נמצא אם כן כי האדם מייחס משמעות נסתרת לשתיית כוס המים, משמעות שאינה גלויה בעצם הפעולה עצמה, אלא היא המשמעות הנסתרת של הפעולה”.
שלושת הרבדים הללו כרוכים זה בזה, ניזונים ומשפיעים האחד על משנהו. כאשר אנו כועסים אנו אוכלים שונה מהאכילה הטבעית שלנו, כשאנו שבעים יתר על המידה הדבר משפיע על התנהגותנו ועל הסבלנות שלנו, לא כן?
סל הטיפולים בקליניקה משלב טיפולים בכול שלושת הרבדים הללו ומאפשר למטופלים תמיכה וסיוע בדרכם לריפוי שלם.

  1. רפלקסולוגיה טיפולית.
  2. עיסוי בשמנים אתריים.
  3. אימון אישי (הוליסטי).
  4. טיפול באמצעות פרחי באך.
  5. מדיטציה.
  6. דימיון מודרך.

תגובות

אנא לחצו כאן לקריאת או השארת תגובות