מהו אימון? יש לכם מושג מה זה אימון? חוויתם פעם אימון? הכל מתחיל בזה שלכל בני אדם ישנם הרגלים, חלקם טובים ומשרתים אותנו וחלקם לא. דוגמא להרגל שלא משרת אתכם הוא עישון – עולה כסף רב, ריח כבד אופייני, גורם לאתגרים בריאותיים – ויחד עם זאת ישנם רבים שמעשנים! ודוגמא להרגל המשרת אותנו הנו צחצוח שיניים המונע עששת, משפר את בריאות הפה, מצמצם כאבים ואי נוחות וחוסך כסף רב לרפואת השיניים שלנו – וישנם כאלו המצחצחים את השיניים בבוקר, ישנם בערב, ישנם פעמיים ביום וישנם שמקפידים על צחצוח השיניים לאחר כול ארוחה…

ההרגלים שמשרתים אותנו הם אותם אלה שבזכותם יצרנו את התוצאות החיוביות בחיים שלנו, אם זה עבודה, משפחה, זוגיות, או מעשים שהצלחנו בהם.

ההרגלים שמעכבים אותנו הם כאלה שמונעים מאיתנו לעשות את פריצת הדרך הבאה.

מטרת ה”על” בתהליך האימון היא לזהות את ההרגלים המעכבים, למצוא במקומם הרגלים אחרים שמשרתים אותנו באותו מקום ואז להטמיע את אותו ההרגל ולהפוך אותו לחלק מחיינו.

אלברט איינשטיין אמר שכשאדם עושה את אותה הפעולה ומצפה לתוצאה שונה – זו ההגדרה של שגעון.

האימון הוא תהליך תוצאותי שעובד משבוע לשבוע, ממוקד עשייה. בתהליך האימון אנחנו “עושים את…” ולא “מדברים על…”ואין זה תהליך פסיכולוגי היות ואיני פסיכולוג.

אימון הנו שיטה הנעזרת בסדרת כלים תקשורתיים פרקטיים שמשרתים אותי בחיים שלי ולכן אני יודע שיש סיכוי טוב שהם יוכלו לשרת אתכם גם בחיים שלכם.

כלים תקשורתיים אלו עוסקים בתקשורת המרכזית שלנו, של כול אחד מאיתנו. קיימת תקשורת בין אישית ונכון שאנו מתקשרים בעבודה, עם בני הזוג, עם הילדים…אך התקשורת המרכזית, החשובה ביותר, אותה תקשורת המתבצעת לאורך כול היום והלילה הנה התקשורת של האדם עם עצמו. כמות השיחות שאדם מנהל עם עצמו במשך היום היא הגדולה ביותר וברגע שהשיחה הזו הופכת להיות איכותית, גם התקשורת החוצה הופכת לאיכותית יותר.

אימון אישי הוליסטי הוא בעצם פיתוח של גישת האימון האישי שהתפתחה בשנים האחרונות ומדברת על שכלול יכולת יצירת המציאות בהתאם לכוונה האמיתית החיובית שלך. שכלול יכולת יצירת המציאות היא בעצם יכולת הפיכת העשייה הזו ליישומית, והצבת חזון, יעדים ומטרות שונות בדרך, שיהפכו את הדרך לרצופה וללא קשיים.

באימון האישי ההוליסטי אני משלב את הידע והניסיון שצברתי בשנות עבודתי הרבות כמנהל ומאמן אנשים עם הידע שרכשתי במסגרת לימודיי ועבודתי כמאמן. בתהליך האימון ההוליסטי אנו יוצאים יחדיו, המאומן ואני, למסע משותף בו אנו מתאמנים לחיים עשירים ואיכותיים יותר באמצעות טכניקות שונות של אימון. בהליכה המשותפת, מתקיים אותו יעד שאנו מציבים לעצמנו כמטרה, כאשר בכל שלב, בודקים ומוצאים מחדש את ההקשר ואת היחס אל היעד שהוצב.

שיטת האימון ההוליסטית יכולה להיות משולבת בכול שיטת טיפול הוליסטית אחרת ובכך להעצימה ולהגביר את יעילותה.

תגובות

אנא לחצו כאן לקריאת או השארת תגובות